Close

Dlaczego warto zlecić pranie dywanu profesjonalnej firmie?

Pranie dywanów to zwykle jeden z elementów wiosennych, gruntowych porządków. Chociaż istnieje wiele domowych metod, by odświeżyć wykładziny, może się zdarzyć, że nie przyniosą zadowalających efektów. Czasem po prostu brakuje na to czasu i chęci. Kiedy i dlaczego warto zlecić pranie dywanu profesjonalnej firmie? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jakie są domowe sposoby czyszczenia dywanów?
Przeczytaj: Jak odświeżyć dywan, aby wyglądał jak nowy?

Wady i zalety prania dywanu w domu

Najistotniejszą zaletą prania dywanów w domu są niewielkie koszty, które musimy ponieść. Szczególnie jeśli korzystamy z domowych sposobów i łatwo dostępnych środków (np. soda oczyszczona, mąka ziemniaczana, ocet). Nawet decydując się na profesjonalne środki czyszczące, zaoszczędzimy sporą sumę – wystarczy czas i chęci. Pranie dywanów w domu to doskonały sposób na sezonowe odświeżenie koloru i zapachu.

Pranie dywanów w warunkach domowych nie tylko wymaga od nas dużego nakładu pracy, lecz jest również czasochłonne. Szczególnie dotyczy to wykładzin, które straciły kolor, a także mają zaschnięte, trudne do usunięcia plamy. W takim przypadku w grę wchodzi jedynie pranie na mokro, a czas pracy znacznie się wydłuży.

Problemem może okazać się brak odpowiedniego miejsca, szczególnie jeśli nie posiadamy własnego podwórka. Piorąc wykładzinę na mokro, układamy ją na powierzchni, którą możemy zamoczyć. Następnie, należy wywiesić ją do pełnego wyschnięcia – warto mieć na uwadze, że dywany z długim i gęstym włosiem potrzebują nawet kilkudziesięciu godzin, by były całkowicie pozbawione wilgoci. Dzięki temu zapobiegniemy zagrzybieniu oraz skurczeniu się materiału.

Wejdź na: Jak wyprać dywan z długim włosiem?

Kolejną wadą prania dywanu w domu jest ryzyko jego zniszczenia. Może ono wynikać ze wspomnianego niedostatecznego wysuszenia, a także źle dobranych środków czyszczących.

Dlaczego warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?

Przede wszystkim, profesjonalne firmy zajmujące się praniem dywanów, to grono doświadczonych specjalistów, którzy dobiorą środki czyszczące oraz metodę czyszczenia dopasowaną do rodzaju wykładziny i jej koloru. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz dywan trafia w dobre ręce – bez obaw o uszkodzenia struktury włókien.

Czyszczenie zaczyna się od dokładnego odkurzenia i wytrzepania wykładziny. Kolejnym krokiem jest czyszczenie właściwe na mokro, z użyciem profesjonalnych maszyn piorących. Odpowiednio dobrane środki sprawią, że kolor dywanu zostanie przywrócony, a włosie dywanu wróci do pierwotnego ułożenia. Co istotne, dzięki profesjonalnemu czyszczeniu zabrudzenia są usuwane z obu stron dywanu. Dotyczy to także starych, zaschniętych plam, które w warunkach domowych są niezwykle trudne do usunięcia.

Dowiedz się więcej: Ile kosztuje pranie dywanu?

Jakie są zalety regularnego prania dywanów?

Wyprany dywan to nie tylko kwestia estetyki – oprócz pozbycia się plam i zanieczyszczeń, usuwane są pleśnie, bakterie, roztocza. Jest to szczególnie ważne, jeśli w naszym domu przebywają alergicy. Regularne pranie dywanów pozwoli także pozbywać się wszelkich zabrudzeń na bieżąco, dzięki czemu unikniemy uporczywych plam, które z czasem staną się coraz trudniejsze do wywabienia. Regularnie prana wykładzina będzie prezentowała się jak nowa – nie tylko w kwestii koloru, lecz także struktury włókna. Taki dywan będzie również niezwykle przyjemny w dotyku, co z pewnością docenią osoby, które lubią chodzić boso.

Nasza firma od wielu lat zajmuje się profesjonalnym praniem i czyszczeniem dywanów – działamy w wielu miastach województwa podkarpackiego: Rzeszów, Łańcut, Jarosław, Przeworsk, Dębica, Mielec, Kolbuszowa, Ropczyce, Leżajsk, Stalowa Wola, Tarnobrzeg i Nisko.